Ceny poistenia v roku 2016

Bankovky a mince Euro

Možno sa to nezdá, ale ceny životného poistenia v budúcom roku vzrastú. Čo myslíte, prečo?

Pár dní robí veľký rozdiel.

Za pár chvíľ tu máme nový rok. Rok 2016. Človek je neustále vo víre pracovných povinností. Snaží sa ešte dokončiť množstvo vecí v tomto roku, aby nový rok začínal s „čistým“ štítom. Zároveň existuje množstvo povolaní, ktorých sezóna vrcholí práve v tomto období. Či už sú to obchodníci, reklamné agentúry, obchody (a ich personál), pošta, ale aj taxislužby (aspoň vo väčších mestách). Ako aj mnoho iných.

A k tomu ešte blížiace sa Vianočné sviatky. Upratovanie, varenie, pečenie, darčeky, ale aj návštevy blízkych a známych. Proste jeden veľký kolotoč, kde si človek vôbec nevydýchne.

Prečo by ste práve teraz mali myslieť na životné poistenie?

Hlavným dôvodom je, že väčšina poisťovní berie do úvahy tzv „technický“ vek. Od 01.01.2016 budete pre väčšinu z nich o 1 rok starší. A je jedno, či ste sa narodili 01.01., alebo 31.12.

Možno si poviete, že čo tam po tom. Jeden rok nič neznamená. Spracoval som Vám do tabuľky príklad komplexného krytia rizík pre dve vekové kategórie.

Z tabuľky vidíme dve skutočnosti.

Prvou je fakt, že len „malá zmena“ začiatku poistenia môže ušetriť od vyše 600 € až po 1.300 €. Čo je suma na veľmi peknú dovolenku. Alebo môžete mať 12 až 18 mesiacov „zadarmo“ kvôli nižšej mesačnej splátke. Rozdiel je v tom, či poistenie uzatvoríte napr. 30.12.2015 alebo 02.01. 2016.

Druhou je fakt, že čím mladší je človek tým nižšie poistné platí. Ak si uvažovanie zjednodušíme na to, že 27. ročný človek bude mať zmluvu na 40 rokov a 47 ročný iba na 20 rokov. Aj napriek 2-násobnej dĺžke poistenia mladšieho človeka, za riziká zaplatí celkovo menej peňazí.

Jednu vec však z tabuľky nevidíme. A tou je fakt, že čím človek starší, tým máva zvyčajne viac diagnóz. Vďaka ním môže dostať rôzne prirážky, výluky, ba dokonca môže byť aj nepoistiteľný.

Mimochodom, poistenie je jediný produkt, ktorý si nekúpite, keď ho budete potrebovať. Vtedy ho už buď máte, alebo máte smolu.

Jednoznačne odporúčam využiť čas koncoročných dovoleniek a aj oddychu na prehodnotenie Vašich poistných zmlúv. Predvianočný stres už opadol a je čas a priestor venovať sa aj tejto téme.

Samozrejme obráťte sa na kvalitného poradcu.

Prajem Vám krásne prežitie Vianočných sviatkov, veľa oddychu a relaxu v kruhu svojich najbližších.

 

Ing. Pavol Krajkovič

Od roku 2005 sa venujem vyhľadávaniu ľudí, ktorí ktorí si chcú zmeniť život. Pomáham im, aby sa stali špičkovými profesionálmi. Je to moja vášeň.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.